Sraž svého protivníka z klády!
Při kácení starých ovocných stromů na zahradě jsem jeden kmen odložil bokem. Tak nějak jsem tušil, že se ještě bude hodit. Odkoroval jsem ho, ostré výčnělky větví zahladil rašplí, natřel lazurou a usadil na dvě tvárnice. Vznikla naprosto univerzální pomůcka, která může být lavičkou, kladinou pro baletky, lodí, parkurovou překážkou pro výcvik koní ale zejména – dějištěm brutálních rytířských zápasů.
Nápad na hru přišel naprosto spontánně. Holky se zase poškorpily – předmětem sporu bylo jméno imaginárního koníka, což je záležitost velmi vážná a zcela vylučuje smírné řešení. Navrhl jsem tedy klání – holky se postaví na kládu, každá dostane do ruky polštář. Kdo dokáže na kládě vydržet déle vyhrává a přivlastní si ono sporné jméno.
Mělo to obrovský úspěch a od té doby se tahle neplecha u nás praktikuje pravidelně.
Hra je určena pro trochu odrostlejší děti – pohyb na kládě předpokládá dobrou koordinaci pohybu. Není nutné se omezovat jen na zahradu. Hrou můžete zpestřit i výlet – na padlý strom nebo kládu člověk narazí poměrně často. Jen se dobře ujisti, že je kláda stabilní a poskakování malých bojovníků ji nedá do pohybu!
Co budeš potřebovat
- Kládu, padlý strom
- Dva polštáře. Nám se osvědčila nákupní taška vycpaná plyšákama. Na výletě můžete smotat do ruličky svetr (na koncích převázat tkaničkou či provázkem; pozor na kovové ozdoby). V žádném případě nepoužívej žádné tvrdé věci, pokud tedy nechcete počítat vyražené zuby.
Jak na to
- Soupeři se postaví každý na jeden konec klády.
- Na znamení se začnou přibližovat k sobě a úderem polštáře se snaží protivníka vyvést z rovnováhy.
- Zakázáno je strkání rukou nebo tělem.
- Kdo se první dotkne země, prohrává.
Tipy pro tebe
- Hrajte na více kol či na dva vítězné.
- Více hráčů? Udělejte si rozpis každý s každým.
- Často si chtějí zahrát také dospěláci, ovšem aby to bylo fér, musí mít nějaký hendikep. Zkus na kládě stát jen na jedné noze a jednu ruku si dát za pásek.
Napsat komentář